- " Чи приймали ви участь у факультетських заходах?"
Декан:
- " Ні, у нас такого не було. Була лише комсомольська організація, яку я не дуже любив."
Студент:
- " Ваш оригінальний спосіб списування?"
Декан:
- " Я визнаю, що ніколи не списував. У мене хороша пам’ять . Міг перед екзаменом прочитати книжку, зранку все здавав на відмінно, але через 5 днів забував. Але це відносилось не до профільних предметів, завжди поділяв потрібне на цікаве."
Студент:
- " Чи був викладач якого ви боялися?"
Декан:
- " Був, вчитель математики в школі. Він вважав, що я повинен бути на декілька голів вище за інших і коли цього не відбувалось(я лише трошки кращим був), то він мене дуже за це сварив (сміється). Але дякую йому за те, що сформував мене як систематичну людину."
Студент:
- " Чи пропускали пари і які були відмазки?"
Декан:
- " Аякже, пропускав. Іноді дуже багато, коли було нецікаво. Але мені було дуже легко потім наздоганяти."
Студент:
-" Обманювали рідних про оцінки?Потрапляли на допсесію?"
Декан:
- " Соромно мені визнати (сміється) в мене за період навчання не було жодної четвірки. І на допсесію не потрапляю ніколи."
Студент:
- " Куди витратили свою першу стипендію?"
Декан:
- " Купив цукерки та вино для батьків, як зараз пам’ятаю залишилось 15 рублів і я купив збірник праць Ейнштейна."
Студент:
- " Чи жили в гуртожитку?"
Декан:
- " Ні, я киянин, я тут народився) "
Студент:
- " Чи працювали під час навчання?"
Декан:
- " Підпрацьовував на кафедрі, отримував 40 рублів, на 6 курсі проходив практику, як технік, та отримував 90 рублів, та стипендія, на той час мав великі гроші."
Студент:
- " Як відноситесь до студентського самоуправління?"
Декан:
- " Я вважаю, що коли це дійсно йде на користь студентам і факультету, то я дуже прихильно ставлюсь, але коли починаються політичні ігри, то я цього не терплю."
Студент:
- " Веселий випадок з викладацької практики?"
Декан:
- " Багато випадків, ну наприклад..Приймали ми з доцентом іспит в суботу , вирішили до 11-12 години закінчити його,але студенти не прийшли, прийшов лише 1 студент, а інші там підтягнулися до 12 години, ми вирішили послати студента, щоб він розбудив всіх у гуртожитку, а він привів старосту,це було смішно, але не для студентів, ми їм там двійок наставили. "
Студент:
- " Чим відрізняються студенти сьогодення від студентів того часу?"
Декан:
- " Різниця є значна. По-перше, була більша змотивованість, бо в ті часи престижно було займатися технікою, фізикою, математикою, а зараз треба бути адвокатом, прокурором…це у нас такий стандарт життя в Україні, чим торгувати, якщо немає свого вироблення?! ..Часи змінилися - треба виробляти інтелектуальний продукцію(не вугілля, не нафту, не сталь), ідеї - коли всі це зрозуміють, буде значно краще. З іншого боку ці студенти були зажаті, уряд не можна було критикувати, добре уміли розмовляти, іспити були усні. Втрачено творчу рису, креативну, людську..."
Студент:
- " За яких умов можна пропускати пари?"
Декан:
- " Як посадова особа говорю, що пари пропускати можна. У житті бувають різні випадки, щось є найголовніше. Якщо це ваше фахове зростання , то краще, звичайно, не пропускати. За моїх часів були відмазки, що я працював, робив доповідь, лагодив установки. Зараз таке також є, пропускав суспільні науки разом зі своєю майбутньою дружиною, ходив в кінотеатр...)"
Студент:
- " Що ви можете порадити студентам, ваше напутнє слово."
Декан:
- " Зараз найкраща пора життя у студентів. При чому наші студенти мають найбільш сприятливі умови для побудови свого майбутнього. Панове студенти, працюйте, вибирайте свій шлях, йдіть на кафедри, станьте колегами своїм викладачам, тоді буде й хліб, й масло, і ікра- це звичайно неголовне, але приємно."
Дякуємо декану радіотехнічного факультету Рибіну О.І. за цікаву розмову, було дуже приємно з вами спілкуватися)
Над Інтерв′ю працювали: Волкова Юлія, Рагулський Тимур.